Здача нульової звітності

/

З моменту реєстрації підприємства або підприємця виникають обов'язки згідно законодавства України. Зареєструвати діяльність не дуже складно, необхідно виконати низку вимог, які варіюються залежно від виду суб'єкта господарювання. Ведення бухгалтерського обліку, сплата податків, формування і надання звітності в контролюючі органи, збереження первинної документації протягом терміну позовної давності – ось, мабуть, найважливіші обов'язки кожної компанії та підприємця.

      • Як дізнатися необхідний перелік звітності й терміни з її надання?
      • Які необхідно прочитати Закони та інструкції?
      • Чи треба подавати звітність, якщо діяльність ще не ведеться на підприємстві?

У яких випадках необхідно подавати нульову звітність?

Спочатку необхідно розібратися, що є діяльністю. Якщо знову створена юридична особа проводить плату за оренду офісу, займається закупівлею необхідного устаткування, товарів, але не отримує доки доход – це вже є діяльністю компанії та потрібен облік усіх вищеперелічених операцій, відображення на бухгалтерських рахунках і формування звітності.

Тільки повна відсутність руху грошових коштів, отриманих послуг, у тому числі оренда не потребує відображення інформації у звітності!

Якщо ж на Вашому підприємстві директор інша фізична особа – не засновник – Ви зобов'язані, згідно законодавчих норм, нараховувати, виплачувати заробітну плату і формувати відповідну не нульову звітність. Ви запитаєте, якщо нема доходу – звідки взяти грошові кошти на податки й зарплату? Нагадаємо, підприємництво — це діяльність організована на свій ризик з метою отримання економічних вигод. Тільки засновник може, виконуючи функції директора – при повній відсутності діяльності, не отримувати заробітну плату!

Ряд звітності не надається, якщо немає даних для її заповнення. Наприклад, не треба надавати декларацію по прибутки, декларацію по ПДВ і інші види звітності, якщо на Вашому підприємстві нічого не відбувалося. Але якщо ж Ви не маєте руху в поточному періоді, але продовжуєте відображати «напрацьовані» раніше дані – звітність необхідно надати. Інакше Ви можете втратити статус платника ПДВ або єдинщика.

Але також є ще звітність, яка надається з нульовими показниками. За її ненадання можливий штраф.

Підприємці також зобов'язані дотримуватися вимог до формування і надання звітності.

Законодавчо, поки ще, можна надавати певним платникам звітність в паперовому форматі. Вимоги до електронної здачі озвучені в найголовнішому документі – Податковому кодексі, тільки для середніх і великих платників. Але в умовах наших реалій і діджиталізації, зараз звітність приймається безконтактно.

Для того, щоб надати звітність в контролюючі органи, необхідно сформувати електронний цифровий підпис.

Вартість надання «нульової звітності» від 300 грн.

Назва послугиВартість
Здача нульової звітностівід 300 грн. 


Дізнатися більше

Для отримання додаткової інформації або замовлення послуги зверніться, будь ласка, за телефонами:

Або заповніть форму зворотнього зв'язку: