Реєстрація касового апарату – РРО

Реєстратор розрахункових операцій (РРО) – один з необхідних інструментів для контролю за готівковими грошовими коштами. Це фіскальний модернізований апарат, який передає усі дані про проведені операції з прийому готівкового виторгу в контролюючий орган за допомогою інтернету.

    Консультації з бухгалтерського обліку

    Юридичні особи і РРО

    Застосування РРО для юридичних осіб є обов'язковим, якщо юридична особа бажає приймати готівкові грошові кошти за товар, роботу, послугу. Виключенням є прийом готівки за самостійно зроблену готову продукцію, при продажі її в пункті виробництва. При цьому необхідно оприбутковувати такі грошові кошти у момент здійснення операції шляхом формування прибутково-касового ордера і відображення цих операцій в касовій книзі. Застосування прибутково-касових ордерів при реалізації самостійно виготовленої послуги (консультування, прийом у фахівця, юридичні, бухгалтерські й інші послуги) кануло в лету – чи розрахунок безготівковий на рахунок підприємства, або застосування касового апарату.

    Якщо юридична особа не приймає готівку, каса підприємства є у кожного суб'єкта господарювання. Навіть вносити грошові кошти на розрахунковий рахунок підприємства необхідно правильно. Положенням №148 регламентується робота з готівковими грошовими коштами для юридичних осіб:

    встановити ліміт
    оформити відповідний пакет документів
    визначити уповноваженого за ведення касової дисципліни

    Підприємці і РРО

    Ця тема гаряча і регулярно обговорюється на законодавчому рівні.

    У 2021 році існують наступні правила роботи з РРО.

    1. 1-а група платників єдиного податку не застосовує РРО.

    2. 2-а і 3-а групи платників єдиного податку застосовує РРО:

    a. досягши об'єму валового доходу більш ніж 834 розміри мінімальної заробітної плати;

    b. при будь-якому об'ємі валового доходу, якщо діяльність здійснюється у сферах з істотними ризиками ухилення від оподаткування.

    3. Фізичні особи підприємці на загальній системі застосовують РРО.

    Який апарат використовувати — стаціонарний або програмний?

    Кожен вільний обирати зручність в роботі для себе. Поки можна тільки спиратися на практику, вже наявну, і враховувати недоліки при роботі в обох варіантах.

    Але будь-який з вищеперелічених реєстраторів необхідно оформити відповідним чином у фіскальних органах для привласнення йому статусу фіскального РРО або ПРРО, тому як до цього — це усього лише різновид принтера.

    З 2019 року процедура зазнала зміни у бік полегшення. Тепер ми обмежуємося заявою, яку можна надати в електронному вигляді через зручні програмні ресурси або через електронний кабінет платника податку. Усі етапи тепер можуть проходити в електронному форматі: резервування фіскального номера, надання акту введення в експлуатацію стаціонарного РРО обраного Вами ЦСО.

    Протягом 1-2 робочих днів Ви отримаєте бажаний результат — зареєстрований реєстратор розрахункових операцій.

    Заздалегідь, необхідно проінформувати контролюючий орган про наявність оподатковуваних у Вас об'єктів оподаткування. Для цього передбачена форма 20-ОПП.

    До речі, її необхідно надавати не лише у разі реєстрації РРО. Також треба відбивати будь-які зміни станів Ваших об'єктів. За відсутності надання 20-ОПП до суб'єкта господарювання буде застосована штрафна санкція, як за ненадання декларації.

    Чому варто звернутися в компанію «Бухгалтерський світ»?
    Наші фахівці мають практичний досвід у всіх сферах діяльності. Щодня стикаючись з різними ситуаціями, ми успішно їх вирішуємо протягом багатьох років. Також ми постійно (не лімітований) консультуємо всіх, хто користується нашою послугою бухгалтерського аутсорсингу.
    • розібратися в будь-який ситуації, що склалася;
    • прокоментує зміна в законодавстві;
    • поділиться практичним досвідом.
    Консультації з бухгалтерського обліку

    Звертайтеся за послугою реєстрації РРО – наша команда допоможе Вам в цьому питанні!

    Назва послуги Вартість
    Реєстрація касового апарату від 2500 грн.
    Дізнатися більше

    Для отримання додаткової інформації або замовлення послуги зверніться, будь ласка, за телефонами:

    Або заповніть форму зворотнього зв'язку:

      Поширені запитання

      1️⃣ Які документи потрібні для реєстрації касового апарату у податковій?

      Касовий апарат та документи на його придбання, заяву у встановленій формі, виписки з ЄДРПОУ, технічний паспорт на обладнання, договір оренди або документи, що підтверджують право власності на приміщення, в якому планується вести господарську діяльність, договір на обслуговування касового апарату з сервісним центром

      2️⃣ Як зняти з реєстрації касовий апарат?

      У разі зняття з реєстрації касового апарату необхідно подати заяву у встановленій формі №4-РРО. Перед поданням заяви необхідно касовий апарат розплобувати.

      3️⃣ Де потрібно реєструвати касовий апарат (РРО)?

      Касовий апарат (РРО) необхідно реєструвати за місцезнаходженням суб'єкта господарювання.

      4️⃣ Як змінити адресу реєстрації касового апарату (РРО)?

      Для зміни адреси реєстрації касового апарату необхідно подати заяву №1-РРО з позначкою про перереєстрацію у зв'язку зі зміною адреси.