Ведення бухгалтерії ФОП

Перш ніж приступити до реалізації Вашого бізнес-проекту, необхідно ознайомитися із законодавством і оподаткуванням в Україні. Які податки необхідно сплачувати, з якою періодичністю, яка звітність потрібна, які види діяльності дозволені або можливо існують якісь обмеження. Компанія «Бухгалтерський світ» рекомендує проконсультуватися з фахівцем для того, щоб відразу грамотно вступити в лави підприємців України.

  Консультації з бухгалтерського обліку
  Для ведення підприємницької діяльності необхідно пройти процедуру реєстрації. Фізична особа підприємець – один з видів суб'єктів господарювання. З одного боку, це полегшений спосіб вести діяльність, наприклад, в порівнянні з обліком юридичної особи. З іншого боку, для ФОП існує низка умов.

  Чи треба підприємцю вести бухгалтерський облік?

  Перше питання, яке може виникнути – чи треба вести бухгалтерський облік фізичній особі підприємцеві? І так, і ні – все залежить від системи оподаткування, яку Ви обираєте для роботи.
  Якщо підприємець знаходиться на 1 або 2 групі єдиного податку – законодавчо не вимагається вести бухгалтерський облік товарів або послуг. Цілком досить контролювати обороти, дотримуючись лімітів, встановлених законодавством, фіксувати свій дохід, без урахування витратної частини. Під доходом в такому випадку маються на увазі валові надходження на поточний рахунок або готівкою. Оплачуючи своєчасно фіксовані суми податків, контролюючи коректність реквізитів, правильне заповнення призначення платежу – Ви виконуєте другу умову спрощеної системи. І за підсумками року надаєте звітність — на цьому вимоги до ФОП 1 і 2 групи закінчуються.
  Як тільки з'являються найняті робітники, це можливо вже на 2 і 3 групі єдиного податку, відразу вимоги міняються до ведення обліку. З'являється повноцінний обов'язок по веденню трудових стосунків – повною мірою як у юридичної особи. Навіть за наявності одного співробітника необхідно вести кадрову документацію, дотримуватися соціальних гарантій, передбачених для найнятих осіб Кодексом законів про працю, розраховувати коректно відпускні, лікарняні, індексацію – для цих операцій вже потрібні знання у бухгалтерському і податковому обліку.
  При реєстрації платником ПДВ, фізична особа підприємець обростає новими обов'язками: правильне формування податкового зобов'язання, включення сум кредиту в потрібному періоді, складання звітності, ведення доходів і витрат, у тому числі підтверджені документально. Як бачите, бухгалтер для ФОП потрібний за певних умов роботи.

  Які переваги ведення бухгалтерії віддалено?

  Для повноцінної роботи бухгалтера треба обладнати робоче місце, надати оргтехніку, інтернет, доступ до облікової програми – усе це може бути економічно недоцільно для підприємця.

  Ми пропонуємо, як комплексне ведення бухгалтерського і податкового обліку, так і вибіркові ділянки – наприклад облік найнятих робітників «під ключ». Ціноутворення залежить від кількості найманих співробітників, операцій, номенклатури.

  Чому варто звернутися в компанію «Бухгалтерський світ»
  Замовивши у нас послугу «ведення обліку для ФОП», Ви отримаєте:
  • своєчасно сплачені податки;
  • консультації з питань оподаткування;
  • коректно сформовану звітність;
  • повноцінний кадровий облік.
  Консультації з бухгалтерського обліку

  Супроводжуючи кожного підприємця, ми беремо на себе повністю обов'язки бухгалтера. Ви зможете повноцінно зайнятися своєю улюбленою справою, не розтрачувавши її на вивчення інструкцій по заповненню звітності й візитів в контролюючі органи.

  Ми знаходимося за адресою: м. Одеса, вул. Базарна, корп.3., оф. 2.

  Назва послуги Вартість
  ФОП платник єдиного податку без найманих працівників 1 група. Абонентське обслуговування з веденням бухгалтерського обліку, в квартал. від 350 грн.
  ФОП платник єдиного податку без найманих працівників 2 група. Абонентське обслуговування з веденням бухгалтерського обліку, в квартал. від 1000 грн.
  ФОП платник єдиного податку з найманими працівниками 2 група. Абонентське обслуговування з веденням бухгалтерського обліку, в квартал. від 2400 грн.
  ФОП платник єдиного податку з найманими працівниками 3 група. Абонентське обслуговування з веденням бухгалтерського обліку, в квартал.. від 2500 грн.
  Дізнатися більше

  Для отримання додаткової інформації або замовлення послуги зверніться, будь ласка, за телефонами:

  Або заповніть форму зворотнього зв'язку:

   Поширені запитання

   1️⃣ Чи є нюанси у тому, як вести бухгалтерію для ФОП?

   Ведення бухгалтерії для ФОП законодавчо не врегульоване. Винятком є товарний облік, за наявності РРО чи ПРРО. При працевлаштуванні найманих працівників ФОП на будь-якій групі має виконувати всі вимоги згідно із законодавством.

   2️⃣ Чи можливо вести бухгалтерію для ФОП 1 групи самостійно?

   Ведення бухгалтерії єдиному податку 1 групи непотрібен. Потрібно подавати звітність 1 раз на рік.

   3️⃣ Чи є підводні камені у веденні бухгалтерії для ФОП 2 групи?

   ФОП на другій групі не може надавати послуги юридичним особам на загальній системі оподаткування. Також існують обмеження у видах діяльності, вони перераховані до ПКУ.

   4️⃣ Як зареєструвати ФОП 3 групи?

   При реєстрації необхідно подати заяву про застосування єдиного податку та вказати потрібну групу та ставку податку.