Реєстрація ТОВ

/

Принципами оподаткування закладена рівність платників, незалежно від виду суб'єкта господарювання і системи оподаткування. Проте на практиці, ми стикаємося з переважаючою перевагою роботи з юридичними особами. Це солідніший формат бізнесу. Також для юридичної особи більше надано свобод у виборі видів діяльності та повноважень.

Як зареєструвати юридичну особу в Україні?

Перед процедурою реєстрації, необхідно продумати все досконально:

 • Як Ви вестимете бізнес?
 • На якій системі Вам вигідніше знаходитися?
 • Які варіанти можливі при зміні формату роботи?
 • Чим можна сформувати статутний капітал?
 • Чи можна в іноземній валюті?
 • Хто вестиме облік Вашого підприємства?

Насправді питань дуже багато. Тому мало захотіти стати власником юридичної особи, необхідно все прорахувати.

Як вибрати форму власності і назву для свого підприємства?

Помітимо, що в Україні не може існувати 2 підприємства з абсолютно точним збігом найменування і форми власності одночасно. Тобто перше з чого треба почати – це вибрати найменування. Усі ми знаємо, як Ви човен назвете, так він і попливе (с).

Продумайте, найменування повинне передавати основну суть Вашого напряму бізнесу, бути впізнаним і винятковим (хоч би якоюсь мірою). Як упізнати які найменування вже зайняті? На жаль такої процедури, на законодавчому рівні не існує, проте Ви можете на безкоштовній основі проглянути в пошуку бажане ім'я Вашого дітища і переконатися вільне воно або ні.

Тепер про форму власності. Чому в Україні таке популярне ТОВ? Ознайомтеся із законами, що регулюють правила існування юридичних осіб. У них викладені обов'язкові до виконання вимоги, обмеження за чисельністю власників, зона відповідальності виконавчого органу й органу управління, формат засновницького документу і так далі.

Багато хто, на жаль, припускає, що ТОВ найлегша форма власності, оскільки відповідальність лежить тільки у рамках майна, що належить на правах власності такій юридичній особі. Це дійсно так. Але думка про те, що якщо на балансі у товариства з обмеженою відповідальністю тільки стілець, то і зона відповідальності в межах вартості цього стільця на жаль, помилкова. У підприємства існують інші активи: грошові кошти, дебіторська заборгованість – це теж зона відповідальності. І найголовніше: неможливо «кинути» юридичну особу, щоб її ліквідовував реєстраційний орган по закінченню терміну позовної давності. Неможливо звільнити директора, без надання йому заміни. А директор — це посадовець, який несе адміністративну, а іноді й кримінальну відповідальність за майже усі дії й бездіяльності юридичної особи.

При реєстрації підприємства у формі ТОВ обмеження на розмір статутного капіталу на сьогодні відсутні. Так, це може бути будь-яка величина від 1 грн до нескінченності. Авторитет підприємства складається з багатьох показників, у тому числі з розміру статутного капіталу. Погодьтеся – виникають сумніви про серйозність намірів у компанії, якщо її статутний капітал з 5 власників сформований на рівні 1000 грн. Проте, що не заборонено, то дозволено.

Засновницький документ для ТОВ – статут. Він може бути модельний, розроблений регулюючим органом або індивідуальний, розроблений Вашою юридичною службою. Ми не рекомендуємо використовувати чужу «болванку», оскільки статут це найголовніший життєвизначальний документ підприємства. У ньому треба передбачити абсолютно все. У Господарському кодексі України й в Законі про товариства з обмеженою і додатковою відповідальністю викладені вимоги до оформлення розділів цього документу.

Процедура реєстрації ТОВ

Державній реєстраційній службі необхідно надати:

 1. Оригінал статуту (нотаріально засвідчений).
 2. Протокол про створення юридичної особи і призначення директора (нотаріально засвідчений).
 3. Документи, що засвідчують особу усіх учасників і майбутнього директора.
 4. Заповнену реєстраційну форму.
 5. Додаткові заяви (при необхідності) про реєстрацію платником єдиного податку або податку на додану вартість.

Реєстрація відбувається у встановлені законодавством терміни. Про отримання статусу платника ПДВ можна розвинути окрему тему, розповідаючи про правила і вимоги. Для знову створених підприємств існують процедури, у тому числі і тимчасові, для того, щоб стати таким платником.

Ще одне гостре питання – юридична адреса підприємства. Згідно із законодавством України юридична особа повинна вести діяльність в нежитлових приміщеннях. Місце масової реєстрації також є негативним елементом податкової репутації Вашої компанії.

Як бачите, сам механізм реєстрації досить простий, а ось врахувати нюанси необхідно ще «на березі».

Чому варто звернутися до нас?

Звернувшись в нашу компанію, ми проконсультуємо Вас в повному об'ємі, підготуємо реєстраційний пакет документів, обговоримо усі Ваші індивідуальні питання і майбутні ситуації. Допоможемо пройти усі складові постановки на облік в контролюючих органах, обумовимо квоти й особливості роботи Вашої компанії.

Якщо Ви вирішили організовувати свій бізнес, шляхом реєстрації ТОВ – запишіться на консультацію, отримайте вичерпні відповіді на усі Ваші питання і після цього можна буде запустити цю процедуру.

Ми знаходимося в м. Одеса, вул. Базарна, будинок 71. корп. 3 офіс. 2.

Дізнатися більше

Для отримання додаткової інформації або замовлення послуги зверніться, будь ласка, за телефонами:

Або заповніть форму зворотнього зв'язку: