Сертифікація CAP / CIPA

/

Програма міжнародної сертифікації бухгалтерів СІРА

Програма СІРА - це єдина всеосяжна російськомовна програма міжнародної сертифікації професійних бухгалтерів. Назва програми - це скорочення англомовної назви сертифікату СІРА (Сертифікований міжнародний професійний бухгалтер: Сертифікований міжнародний професійний бухгалтер). Володарі сертифікатів CAP / CIPA отримують право додавати назву сертифіката до свого підпису, що відповідає міжнародній практиці. Програма СІРА складається з трьох компонентів: навчання, проведення іспитів та сертифікації.
Кваліфікаційні рівні програми СІРА

Кандидатам, що успішно склали необхідні іспити та виконали додаткові кваліфікаційні вимоги, присуджуються кваліфікаційні рівні САР та CIPA з видачею відповідних сертифікатів:
САР (сертифікований бухгалтер-практик: Сертифікований бухгалтер-практик, вимовляється "кеп"). САР здатний вести систему бухгалтерського обліку на підприємстві та складати всі основні звіти, включаючи податкові декларації.
СІРА (Сертифікований міжнародний професійний бухгалтер: Сертифікований міжнародний професійний бухгалтер, вимовляється "сипа"). СІРА здатний застосовувати професійне судження до питань фінансового управління та брати участь у прийнятті управлінських рішень.

Розклад на підготовку до іспитів за програмою CAP / CIPA

ПредметыГородВремя проведения обученияТип тренингаСтатус тренингаСтоимость /грн
Финансовый учет - 1Одессауточняетсяполныйне проводитсяуточняется
НалогиОдессауточняетсяполныйне проводитсяуточняется
Управленческий учет - 1Одессауточняетсяполныйне проводитсяуточняется

Дисципліни програми СІРА

фінансовий облік - 1
управлінський облік - 1
податки
право
фінансовий облік - 2
управлінський облік - 2
аудит
фінансовий менеджмент
управлінські інформаційні системи
Підготовка до іспитів

Підготовка до іспитів, навчання з дисциплін є важливим елементом успіху. Залежно від впевненості у своїх знаннях, Ви можете обрати самостійну підготовку (скориставшись матеріалами для самонавчання), або звернувшись до незалежних організаторам навчання або викладачам, які проводять підготовку до здачі іспитів за програмою CIPA.

У вартість навчання входить методична література, допомога в реєстрації на сайті CIPPAEN.

складання іспитів

Іспити за програмою СІРА є єдиними для всіх країн-учасниць, за виключенням дисципліни податки і право, яка формується окремо для кожної з країн-учасниць і базується на національному законодавстві та оподаткуванні. Іспити СІРА є суворими і надійними. Вони адмініструються незалежною екзаменаційною мережею CIPAEN. Успішна здача іспитів за програмою СІРА є головною вимогою для отримання сертифікатів САР та СІРА.

Залишається додати, що учасники програми, за бажанням, можуть здавати іспити в будь-якій послідовності і не обов'язково весь комплекс іспитів за одну екзаменаційну сесію. Наприклад, в одну сесію кандидат може здати тільки управлінський облік 1, залишивши фінансовий облік 1 на наступні сесії.
Де можна отримати сертифікат?

Сертифікат CAP / CIPA в Україні мають право видавати 4 професійні організації члени ЄССБА своїм членам, на підставі складених в Екзаменаційної мережі CIPA екзаменов.Профессіональние асоціації члени ЄРСБА в Україні

Сертифікат CAP / CIPA в Україні мають право видавати 4 професійні асоціації члени ЄРСБА своїм членам, на підставі складених в Екзаменаційної мережі CIPA іспитів. Зі списком цих організацій можна ознайомитися нижче.
Українське товариство фінансових аналітиків

Федерація Професійних Бухгалтерів та Аудиторів України

Федерація аудиторів, бухгалтерів і фінансистів агропромислового комплексу України

Українська асоціація сертифікованих бухгалтерів і аудиторів