Бухгалтерські курси: очне чи дистанційне навчання?

/

Бухгалтерські курси це зручний розроблений формат отримання знань для будь-якого рівня фахівців. Різноманітність програм дозволяє підібрати на будь-який смак і бюджет навчальний центр. Достаток тренерів, онлайн-майданчиків, очних курсів дає можливість вибору та водночас із цим ускладнює процес під час ухвалення рішення — на якому варіанті зупинитися, який формат обрати та де я отримаю більше знань?

Розглянемо всі варіанти отримання знань для бухгалтерів.

Заняття індивідуальні з викладачем

Багато фахівців, які практикують у бухгалтерії, бажаючи отримати додатковий заробіток, беруть в учні слухачів-новачків. Вибираючи тренера, необхідно спиратися не тільки на його багатий професійний досвід, хоча це дуже важливо, а й на вміння викладати. Успішний практик не завжди талановитий педагог. Від того, як Вам буде піднесено інформацію, наскільки вона буде правильно структурована, як буде розроблена програма — залежатиме Ваше професійне майбутнє в прямому сенсі цього слова. Що правильніша схема навчання — то якісніше осідатимуть знання, з подальшою можливістю застосувати їх на практиці.

Бухгалтерські курси індивідуальні з викладачем

Позитивні моменти таких занять-консультацій — це персоніфікований підхід. На момент занять Вами опікується тренер, вникаючи в те, як саме Ви засвоюєте програму, скільки необхідно затриматися на тій чи іншій темі, чи, можливо, потрібно більше приділити увагу практичним прикладам, чи в розділі, який Вам не поспішає підкорюватися. Також плюсом є можливість побудувати гнучкий графік зустрічей. При групових заняттях Ви будете йти «в ногу» з усіма. І всі виникаючі та незрозумілі питання доведеться проходити окремо — або самостійно, або індивідуально. Наслідки самостійної освіти для бухгалтера не завжди прийнятні, помилки, можливо, будуть переслідувати всю професійну практику.

Найпоширеніше запитання — скільки знадобиться часу на навчання, скільки індивідуальних занять? Усе залежить від запиту, рівня Ваших знань і ситуації загалом. Для того, щоб висвітлити одну проблему, можливо, вистачить і півгодини часу, а для того, щоб стати професіоналом, потрібне все життя. Тут вибір і частоту занять Ви обираєте строго індивідуально.

Групові заняття — очний формат

Це найпоширеніший формат навчання. Слухачі збираються в групи і проходять очне навчання невеликими або великими колективами. Ви проходите заняття за затвердженою програмою. Імовірність розробленої програми, а не хаотичного подання знань — набагато вища. Питання її актуалізації — до рівня сьогоднішнього законодавства залежить від професійного підходу навчального центру до освітнього процесу. Перед вибором курсів — ознайомтеся з представленою програмою, чи достатньо вона деталізована, порівняйте її з іншими навчальними центрами. Звичайно не маловажним фактором послужить думка та відгуки інших слухачів.

Переваги групових очних занять — це можливість почути лектора, колег по навчанню, поставити запитання і розглянути питання, що цікавить, колективно. Чим будуть групи малокомплектнішими — тим імовірність бути більш уважним до кожного слухача вища. Але не забувайте, що в цьому разі діє зворотний взаємозв’язок. Менше слухачів у групі — вища ціна за курси і навпаки. Тут уже Ви визначаєте що для Вас пріоритетніше.

Також групові заняття передбачають суворо затверджений графік, узгоджений з Вами до початку занять. Це спонукає до дисципліни, спонукає не запізнюватися — щоб не пропустити нічого корисного й цікавого, а також знижує ймовірність перенести заняття — через домашні чи особисті справи, або через банальну лінь. Записавшись на очний формат навчання Ви ніби підписуєте з собою внутрішню угоду для виділення ресурсів, часу та сил — щоб отримати бажаний результат — отримання нової роботи, підвищення кваліфікації та новий рівень доходу.

Дистанційні курси

У всьому світі цей формат навчання дистанційно є дуже поширеним і вкрай затребуваним. Через неможливість перебувати в різних куточках планети або з метою безпеки мінімізувати контакти з великою кількістю людей — потягнуло за собою потребу в дистанційній освіті. Достаток програм, які пропонує інтернет, ставить перед здобувачем складне завдання. Потрібно не тільки пройти якийсь курс, а й здобути знання для подальшого їх застосування у своїй роботі.

Бухгалтерські курси дистанційно

На що звернути увагу при виборі дистанційної форми навчання?

  1. Наживо відбуватимуться заняття чи в записі?
  2. Платформа. Вона має бути актуалізована і зручна.
  3. Час відвідування занять.
  4. Групові заняття чи індивідуальні.
  5. Чи можливий запис, якщо заняття не вийшло відвідати.
  6. Обсяг завдань і практичних прикладів.
  7. Як будуть опрацьовуватися домашні завдання.

Для того, щоб приступити до онлайн навчання — необхідно бути вільним від інших завдань, наявність комп’ютера та інтернет-з’єднання. Як правило, навчання проходить в режимі перша частина лекція — друга частина — питання і відповіді. Підготуйте питання, які Ви хотіли б поставити — це мінімізує часові витрати на розгляд того чи іншого питання.

На наш погляд, обов’язково має бути жива демонстрація екрану, лектор у режимі реального часу, проводячи уроки, передає Вам свої знання. Наявність запису уроків залежить від політики кожного навчального центру. Тому тут необхідно скрупульозно підійти до вибору освітнього курсу.

Підвищення кваліфікації в професії бухгалтер — невід’ємна частина трудової діяльності. Зміна в законодавстві, отримання нової посади, розширення знань — усе це гарантує хорошому фахівцеві регулярне відвідування навчальних програм. Можна перепробувати всі наявні формати навчання і підібрати максимально відповідний, комфортний і результативний саме для вас.

Постійний внесок у свої знання — це найцінніші інвестиції, які приведуть до поставлених завдань і реалізації всіх задуманих планів.