Топ-5 міфів про професію бухгалтера

/

Професія бухгалтер у 21 столітті у всіх на вустах. У кожній компанії є мінімум один фахівець у цій галузі, штатний чи позаштатний. Завжди відкриті вакансії на посаду бухгалтера та ринок кандидатів наповнений. Поряд із популярністю цієї професії, також ходять міфи про неї.

Математика — основні знання бухгалтера

Перед вибором професії, у юності, майбутні студенти відштовхуються від досвіду та знань, здобутих у школі, коледжі або на бухгалтерських курсах. Відразу спадає на думку питання: як у тебе з математикою? Сучасний бухгалтер не розраховує інтеграли в умі та не зводить в певний ступінь численні величини. І тому сьогодні широко використовуються комп’ютерні системи, програмні продукти, калькулятори. Тобто, бути володарем золотої медалі з математики не обов’язково. Але й без математичного складу розуму у цій професії буде складно. Кожна дія – це цифри або розрахунки, знову обчислення та обчислення.

Бухгалтерія – рутинна професія

Таким твердженням можна зруйнувати всі мрії про кожну професію. Для когось нудна дизайнерська робота чи робота програміста, комусь набридне грати на музичних інструментах, а хтось скаже працювати лікарю з пацієнтами – це взагалі нестерпно. Все залежить від ставлення до професії та відчуття себе у ній. Багатогранність операцій, зміни законодавства ніяк не можуть змусити нудьгувати професіоналів своєї справи. Подивіться на стрічку новин на професійних бухгалтерських форумах та порталах. Не встигнеш дочитати заголовок однієї новини – відразу вже опубліковано нові особливості обліку або черговий законопроект.

Бухгалтер – виключно жіноча професія

Робота бухгалтера немає гендерної власності. Швидше це сформована думка з корінням з 20 століття. Будь-яка людина може вибрати собі цю професію, якщо вона володіє такими якостями як педантичність, усидливість, уважність, скрупульозність, постійність і стресостійкість.

У бухгалтера низький дохід

Це якраз одна з версій визначення рівня доходу бухгалтера-фахівця. Дехто вважає навпаки, що бухгалтер – це майже власник золотих копалень. І те й те не так. На початку будь-якої кар’єри, в процесі отримання досвіду, звичайно, зарплата не на рівні топ-менеджерів або директорів компанії. Але все приходить згодом, будь-які зусилля, докладені для отримання результатів, дають себе знати через час. Дохід бухгалтера перебуває рівно тому рівні – скільки кожен фахівець приділив увагу роботі, вклав у себе знань і самовдосконалювався.

У бухгалтера немає кар’єрного зростання

Кар’єрне зростання знову залежить від кожного конкретного випадку. Працевлаштовуючись уперше на підприємство розносити банківські виписки, важко спрогнозувати терміни отримання посади головного бухгалтера. Прагнення, постійне навчання, зміна напрямів фірм, у яких фахівець обростає досвідом і знаннями, не боязнь зростати та брати відповідальність за свої дії та прийняття рішень, у результаті приведуть гідного кандидата до вершини кар’єрного зростання з бажаним рівнем життя і гідним доходом.