Бухгалтерський облік необхідний будь-якому підприємству від мікропідприємництва до великих організацій. Вибравши собі професію бухгалтера, майбутній фахівець, ще вивчаючи перші теоретичні ази, розуміє – професія вимагає постійного підвищення кваліфікації. Новації у податковому законодавстві, незвичайні операції, нестандартні угоди – все це необхідно грамотно оформити, уважно провести, не зробив помилок.
Види бухгалтерських курсів
Починає свій шлях спеціаліст із базової економічної освіти. Вивчаючи різні дисципліни, підвищує свою економічну ерудицію і набуває необхідного фундаменту для побудови своєї майбутньої кар’єри. Ступінь міцності та надійності «фундаменту» залежить від навчального закладу та самого учня.
Навіщо потрібні курси? Саме на таких заняттях формується адаптація знань під реальну діяльність підприємств. Вибираючи курси, необхідно проаналізувати кожен навчальний центр та викладача для того, щоб довірити свій потенціал у правильне русло та отримати максимально потрібну інформацію для майбутньої роботи.
- Форми навчання:
- Очне навчання у групах.
- Дистанційне онлайн навчання.
- Індивідуальне навчання з викладачем.
Очне навчання у групах передбачає узгоджений графік між викладачем та групою слухачів. Непогано, якщо групи малокомплектні. Це перший плюс на користь вибраного центру. Вам буде надано час, буде надана можливість відповісти на Ваші запитання, а не тільки прослухати пропонований матеріал. Також групові заняття передбачають колективний обмін знаннями, можливо, Ваш колега в процесі вивчення поставить питання про бухгалтерію або податковий облік, про який Ви ще не задумалися, але відповідь на нього вже буде отримана. Перед вибором такого формату навчання подумайте про свій графік життя, розплануйте так свій час, щоб точно відвідувати заняття і по можливості їх не пропускати.
Дистанційна форма онлайн навчання зручна, якщо у Вас немає можливості відвідувати очні заняття з погляду на територіальне місцезнаходження або будь-які інші зовнішні фактори. Такий формат передбачає самостійне вивчення матеріалу, виконання домашнього завдання, консультуючись із лектором у встановлений час. Через відсутність можливості навчатися очно, звичайно такий формат підійде, але на ранньому етапі освоєння даної професії швидше необхідно вибрати або групові заняття, або індивідуальні. «Дистанційка» скоріше підійде для професіоналів, які вміють самостійно організувати навчальний процес і мають пристойну базу знань.
Індивідуальна форма навчання бухгалтерському обліку є найбільш оптимальною, але фінансово затратною. У вибраний Вами час викладач проведе лекцію, приділить час вивченню бухгалтерії, опрацює практичні особливості та поділиться досвідом.
Тривалість навчання індивідуальна. Професії «бухгалтер» потрібно вчитися все життя, але все ж таки індивідуально і залежить від можливостей слухача.
Як вибрати програму курсу-з 1с або без?
Ведення бухгалтерського обліку регламентовано у Законі про бухгалтерський облік та пропонує його вести на вибір: вручну чи автоматизовано. На законодавчому рівні вимоги вести у програмі 1с немає. Але це випробувана, зручна (для більшості підприємств) адаптована програма, яка дозволяє накопичувати, систематизувати, зберігати дані про проведені операції Вашого підприємства від його створення до ліквідації. Необхідно вміти вести бухгалтерський облік і вручну, і в програмному продукті. При виборі програми курсу уточніть, скільки часу буде приділено теорії, практиці та роботі у програмі. Дуже важливо, щоб годинник ручного обліку був не меншим за автоматизований. Працюючи з документами, вносячи їх у 1с, необхідно розуміти наслідки, що робить програма, зокрема у податковому обліку. Як Ви зможете перевірити правильність проводок та заповнення реєстрів, якщо Ви не орієнтуєтеся у правилах, стандартах бухгалтерського обліку та проводках? Сподіватися на програмістів, що вони виправлять не варто – їхнє завдання не давати програмі ламатися, а формувати операції — це відповідальність бухгалтера.
Вибираючи рівень навчання не потрібно переоцінювати наявні знання. Оцініть себе суворо та скептично. Добре, якщо навчальний центр запропонує заповнити опитувальник, щоб оцінити рівень Ваших знань, це ще один плюс. На жаль, досвід роботи бухгалтером ще не є підставою для досягнення бухгалтерського олімпу. Працюючи на ділянці, Ви не намагалися застосувати знання в інших напрямках, можливо вузька специфіка діяльності підприємства істотно відрізнятиметься від майбутнього місця роботи. Робота заступником головного бухгалтера не несе повноти відповідальності Вашого шефа при прийнятті рішень.
Починаючи новий етап підвищення кваліфікації, пам’ятайте – це черговий рівень досягнення поставлених Вами цілей!