Ще у дитинстві у кожної людини виникає бачення себе у майбутньому. Мрії, приклади близьких або власна думка призводить людину до вибору способу життя, місця проживання та професії.
Визначитись із навчальним закладом, як правило, допомагають батьки. Однак нерідко, при завершенні освіти або навіть у процесі її здобуття, ми розуміємо, що обрана нами спеціальність не приносить радості, або не приносить бажаного рівня доходу. Відбувається переорієнтація – пошук нової професії. Робота бухгалтера одна зі складних і на перший погляд абсолютно позбавлена творчості, що є хибною думкою. Але незважаючи на це, є однією з найпоширеніших, якої прагнуть люди, при зміні виду діяльності. Чому? Робота в офісі, непогано оплачувана, і головне затребувана. Бухгалтер потрібен у будь-якій компанії, за будь-якого виду діяльності.
Я хочу стати бухгалтером – з чого почати?
Насамперед необхідно усвідомити, що ця професія є складною, вимагає особливої уваги, великої тимчасової віддачі, постійної самоосвіти,вивчення бухгалтерського обліку та змінного податкового законодавства. Якщо Вас не лякають зайнятість на роботі, робота за комп’ютером з великим обсягом інформації та регулярне підвищення кваліфікації – переходимо до наступного етапу – пошук освітнього центру.
Найпоширеніше питання — чи можна стати бухгалтером, не маючи вищої економічної освіти, закінчивши лише курси? Відповідь залежить від того, яким саме бухгалтером Ви плануєте стати. Якщо йдеться про ведення невеликого бізнесу, у вигляді ФОП чи маленької фірми — без повної вищої економічної освіти, мабуть, можна обійтись. Та й ніколи не пізно отримати його, за потреби.
Визначаємось із форматом навчання. Що це буде?
- Курси онлайн – дистанційне навчання
- Очна форма – навчальний центр
- Індивідуальні заняття з спеціалістом.
Скільки коштують бухгалтерські курси?
Ціни у всіх різні. Вартість курсів залежить від багатьох факторів: кількості слухачів, розташування навчального центру, досвіду лектора.
Як ми вже говорили, вчитись доведеться постійно. Швидше за все, всі формати будуть задіяні. Спочатку рекомендуємо для вибору зважити всі за і проти, вибираючи той чи інший формат. Очне навчання потребує зміни графіка життя (на певний час), дистанційне покладає велике самостійне навантаження, а спеціаліста – практика, який бажає поділитися з Вами своїми знаннями – ще потрібно знайти.
А чи можна стати бухгалтером у 40 років?
Кар’єру почати ніколи не пізно навіть за зміни професії. Вибір професії бухгалтера швидше залежить від прихильності до неї, ніж від віку. Необхідно усвідомлювати, якщо Ви новачок, то спочатку зарплата буде невисокою. Вимагати від себе або роботодавця відразу велика винагорода буде необачною. У перспективі зарплата залежатиме тільки від Вас — більше вкладень у себе, у знання — вищий результат.
На початковому етапі проходження навчання у обраній професії необхідно побудувати знання фундаментально: з нуля, з самих азів, поступово «нанизуючи» нові теми для застосування їх у роботі.
Плюси та мінуси професії бухгалтер
Робота бухгалтера нудна!
Ця думка минулих років давно застаріла. Процес обліку давно автоматизований, осучаснений та розширений порівняно з минулим досвідом 20 століття. Звичайно, документообіг первинної документації ніхто не скасовував, але розвиток йде і в цьому напрямку — переходячи в електронну площину. Контроль за складання податкової звітності та сплатою податків можливий у режимі онлайн, тобто не потрібно відвідувати центри взаємодії з платниками податків для отримання реквізитів, звірки з оплати та подання звітності. Кар’єрне зростання можливе від найпростішої ділянки на підприємстві до посади головного бухгалтера великої компанії. Незважаючи на широку пропозицію кандидатів на ринку праці, можемо з упевненістю заявити хороший фахівець на вагу золота.
Доведеться багато навчати законів!
Хіба це не розвиток? Підвищення свого рівня знань з подальшим їх застосуванням. Актуалізація професії допоможе отримати необхідний дохід підтримки бажаного рівня життя. Також, у перспективі, будучи грамотним спеціалістом, Ви отримуєте можливість ділитися досвідом із новачками, а це додаткова фінансова винагорода та професійна репутація.
Велика зайнятість завжди багато роботи!
Це швидше плюс, ніж мінус. У будь-якій спеціальності необхідно розвиватися, щоб бути затребуваним, актуальним та досвідченим. Фахівці IT-сфери, працівники beaty – індустрії, працівники медицини – всім необхідно вкладатися у свою професію, несучи матеріальні витрати на підвищення кваліфікації,проходячи дистанційне навчання та відвідуючи лекції – семінари.
Як стати хорошим бухгалтером – необхідні якості та навички
Насамперед необхідно мати високий порог стресостійкості і терпіння. Також не зайвою буде схильність до навчання. Плюсами будуть:
- педантизм,
- точність,
- уважність,
- акуратність,
- усидливість,
- порядність.
З навичок – це володіння державною мовою – оскільки всі закони, нормативні та первинні документи державною мовою. Важливо бути з оргтехнікою на «ти» та володіти автоматизованим програмним забезпеченням, яке полегшує ведення обліку, формування та подання звітності. Проте це можна розвинути, за бажання.
Майбутнє професії бухгалтер – можливості для кар’єри та зарплата
Облік у бізнесі буде завжди, навіть за умови цифровізації. Саме грамотний фахівець повинен вести підприємство в ногу з часом, не пропускаючи застосування новацій у законах, своєчасному поданні звітності. Рівень зарплати та кар’єрне зростання залежить від кожної людини конкретно. Зміцнившись на ринку, маючи досвід та відмінну ділову репутацію, Ви зможете самі планувати свій день, завантаженість та рівень доходу!