Навіщо потрібні знання бухгалтерського обліку для керівника?

/

При веденні бізнесу власник може найняти керівника або самостійно зайняти цю позицію. Хороший управлінець це великий успіх для розвитку компанії. Він повинен мати досвід у продажах, у господарських питаннях, орієнтуватися в логістиці та бути економічно ерудованим. Всі ці знання потрібні не для того, щоб замінити всіх працівників компанії, а з метою розуміння ситуації зсередини і, звичайно ж, контролю.

А чи потрібні знання бухгалтерського обліку для керівника? Звичайно, так, і ми спробуємо обґрунтувати нашу точку зору.

Навіщо потрібні знання бухгалтерського обліку для керівника?

 Насамперед — це допоможе почуватися «в одній тарілці» директорові під час спілкування з відповідальним за ведення бухгалтерського обліку на підприємстві. Це мінімізує дезінформацію про можливість або неможливість проведення будь-якої операції в рамках бухгалтерського обліку та поточного законодавства.

По-друге, це забезпечить можливість проконтролювати дії Вашого бухгалтера. Повне відторгнення від бухгалтерії збільшує шанси запустити облік та ввести підприємство у складну ситуацію. Наявність штрафів чи не готовність до перевірки явно не сприяє розвитку бізнесу.

Чи допомагає бухгалтерський облік під час планування для керівників?

Безумовно при плануванні та бюджетуванні знання у бухгалтерському обліку необхідні керівнику. Наразі податкове законодавство прив’язане до бухобліку та є його майже невід’ємною частиною. Знаючи про обсяги необхідних платежів з податків на найближчий період, можна сформувати правильну стратегію продажу для забезпечення бізнес-процесу та недопущення касового розриву. Також контроль за дебіторською заборгованістю – важлива складова будь-якого бюджету компанії.

Проаналізувавши баланс підприємства, директор може ініціювати виплату дивідендів власникам. Некоректна звітність, навіть фінансова, тягне за собою ухвалення неправильних управлінських та стратегічних рішень. Для того, щоб вміти читати баланс, розумітися на оборотно-сальдових відомостях, немає необхідності закінчувати економічний вищий навчальний заклад. Але пройти курси для керівників, адаптовані під топ-менеджмент, а також із дозованою інформацією про бухоблік — явно необхідно.

Навчання та знання з бухобліку допоможуть здійснювати контроль не лише за працівниками відділу бухгалтерії, а й за іншими підрозділами компанії.

Чому важливе розуміння бухгалтерського обліку при ціноутворенні для керівників

При формуванні ціни реалізації товарів, робіт, послуг необхідно орієнтуватися на собівартість. Для того щоб розуміти, що таке собівартість у рамках бухгалтерського обліку і які витрати вона включає, а які ні — потрібні певні знання.

Бухгалтерія на вимогу надасть розшифровку кожної групи товарів або позиційно, також нагадає про оподаткування або якісь особливості, залежно від ситуації. Наприклад, при імпорті товару та поетапній його оплаті собівартість у бухгалтерському та податковому обліку формуватиметься виходячи з правил, прописаних у національних стандартах, за курсом Національного банку України на кожну таку часткову оплату. Не варто забувати і про курсові різниці монетарних статей.

 Не зайвим буде перевірити надану фахівцями інформацію хоча б вибірково. Бо від помилок не застрахований жоден, навіть найкращий фахівець.

Якщо ж директор матиме навички роботи у програмі, яка дозволяє формувати автоматизований облік та отримувати самостійно звідти потрібну інформацію — це великий плюс до характеристики керівника.

Оперативність отримання інформації — важливий чинник прийняття рішень.

Знання у бухгалтерському обліку спрощує проходження перевірок.

Як ми вже говорили з 2015 року, бухгалтерський та податковий облік сплетені воєдино. Звичайно, є різниці в певних операціях, вони всі деталізовані в законах та Податковому кодексі України. Володіючи знаннями в бухобліку,  при проходженні перевірки, керівник разом із представниками бухгалтерії може відстояти свою правоту у межах застосування чинного законодавства. Як Ви знаєте, є процедури адміністративного оскарження податкових повідомлень. І один із етапів — це присутність посадових осіб під час розгляду заперечень у контролюючому органі. Тобто це дебати, на яких у керівника є шанс довести свою правоту як платника податків.

 Висновки

І так підіб’ємо підсумки. Знання у бухгалтерському обліку:

  1. Допомагають контролювати усі відділи підприємства, включаючи бухгалтерію.
  2. Забезпечують рівноправне спілкування з бухгалтером, а також із представниками контролюючих органів.
  3. Регулюють діяльність компанії, беручи участь у плануванні.