Одноденні семінари чи місяці на бухгалтерських курсах: що краще для бухгалтера?

/

Підвищення кваліфікації – це невід’ємна частина кожної професії. Якщо ти хочеш триматися на ринку праці, бути затребуваним фахівцем, розвиватися та отримувати досвід – відвідування навчальних заходів – курсів, семінарів, вебінарів – має стати образом твого життя. Вибравши професію бухгалтера кожен молодий фахівець розуміє, що знання набуті в університеті є базовими та теоретичними. Після того як бухгалтер приступив до роботи, необхідно все, що було вивчено застосувати до реальної господарської діяльності підприємства. Старанність у роботі, старання та працелюбність обов’язково принесуть свої плоди. А як бути з оновленням бази знань? Де черпати реалізацію практичних ситуацій?

Що таке курси для бухгалтерів?

Під час здобуття освіти або після її закінчення ми рекомендуємо відвідати бухгалтерські курси. Що це за формат навчання? Це розроблена скорочена сконцентрована програма, де зібрані актуалізовані особливості роботи, із застосуванням поточної редакції законодавчих норм. Тривалість навчання на курсах має бути оптимальною. Відвідувати подібні заняття близько року є не доцільним. Швидше за все, програма буде розтягнута, можливо на подібних заняттях буде нудно і якісь знання вже у Вас є. Та й життєвий ритм за такий довгий термін може змінитися-є ризик не закінчити курси. А це означає – не довести справу до бажаного кінця і не отримати очікуваний результат. Оптимальним буде тривалість занять кілька місяців.

Необхідно вибрати навчальний центр, в якому викладачі є практиками та спеціалістами у своїй справі. Не варто соромитися – потрібно уточнити, який досвід роботи у лектора, в яких напрямках він працює. Ознайомтеся з програмою обраного Вами курсу, вона має бути запропонована до Вашої уваги. Відмінно буде, якщо курси супроводжуються домашніми завданнями і після закінчення навчання Вам буде запропоновано витримати іспит. Це те, що потрібне для отримання знань. Іспит стимулює до якісного навчання та уважного підходу до підвищення кваліфікації. Підтвердженням отриманих знань буде сертифікат. Це не просто приємна програма до навчального процесу, а ще одна сходинка у Вашій кар’єрі.

Заняття можуть відбуватися очно чи дистанційно. У кожній із цих форм навчання є і плюси, і мінуси, тому перед вибором потрібно зважити всі за і проти.

Що таке семінари для бухгалтерів?

Семінар-це очний освітній захід, тривалість якого може бути від одного до двох днів. Відмінною особливістю семінару від курсів є конкретизована тема зустрічі. Це перелік параграфів, що обговорюються, та їх опрацювання в рамках короткої програми.

Якщо на вашій роботі не хочуть фінансувати підвищення вашої кваліфікації, фахівець, який хоче розвиватися, повинен сам організовувати здобуття знань. Всі вкладення: фінансові, трудові, тимчасові, розумові є цеглиною Вашого професійного статусу і, безумовно, принесуть матеріальну винагороду в майбутньому.

Переваги та недоліки курсів для бухгалтерів

Курси для бухгалтерів можуть бути дуже різноманітними. Програми можуть бути орієнтовані на фахівців-початківців, на бухгалтерів-практиків або ж на якусь окрему частину бухгалтерського обліку та оподаткування. Тобто відвідувати курси можна і потрібно неодноразово. Якщо Вам не вистачає досвіду в галузі, наприклад, при імпорті/експорті, товідвідування курсів для бухгалтерів у сфері ЗЕД допоможе Вам правильно побудувати та організувати свою роботу.

До переваг можна віднести:

  1. Кількість тем, що вивчатимуться.
  2. Обмін досвідом із лектором та іншими слухачами.
  3. Тривалість заняття (не цілий день);
  4. Перевірка домашніх завдань – закріплення здобутих знань.
  5. Вартість тривалих програм вигідніша, ніж разовий навчальний захід.
  6. Сертифікат

До недоліків можна віднести:

  1. Прихильність до графіка навчального центру.
  2. Час на дорогу відвідування курсів.
  3. Тривалість навчання (місяць, два, три).

Переваги та недоліки семінарів для бухгалтерів

Спектр запропонованих тем вивчення їх у рамках семінарів величезний. Кожна зустріч може бути присвячена вивченню однієї ділянки роботи у бухгалтерії чи оновленню знань у законодавстві. Оскільки Закони приймаються із завидною регулярністю, видозмінюються, адаптуються під запити бізнесу чи економіки країни – вивчати на семінарах завжди буде що. Як правило в кожному семінарі є ключова тема та супутні. При виборі теми, яку Ви хотіли б вивчити на даному семінарі, орієнтуйтеся на лектора та ключову тему. Необхідно розуміти і приймати, що, можливо, супутні теми, Вам менш цікаві і навіть знайомі. Але це, на жаль, правила побудови зустрічей у такому форматі. Якщо за результатами семінару Вам буде корисно дві третини – вважайте, що Ви дуже успішно сходили.

До переваг можна віднести:

  • актуальність теми;
  • нові знайомства із колегами;
  • тривалість навчання – один або два дні;
  •   роздатковий матеріал (за наявності).

До недоліків можна віднести:

  • вартість заходу;
  • супутні теми;
  •   тривалість зустрічі – необхідно виділити можливо цілий робочий день.

Як ми побачили з Вами, формат навчання – курси та семінари – не є взаємозамінними. Відвідуйте навчальні заходи та підвищуйте свій професіоналізм.