Податкове планування: як платити менше, не порушуючи закон

/
Новини
/

Кожен громадянин України має право на провадження підприємницької діяльності, якщо обмеження не встановлені судом. Пройшовши всі підготовчі етапи, процедуру реєстрації починається провадження господарської діяльності. При організації бізнесу найголовніше питання, яке керує отриманням економічного прибутку. Важливо все-побудова системи продажів, закупівель, пошук клієнтів, розширення ринку, підбір персоналу – все це є невід’ємною частиною бізнес-процесу.

Підприємець, вкладаючи в бізнес свої особисті кошти, намагається продумано побудувати бюджет. Прорахунок витратної частини та очікуваного доходу-процес бюджетування – необхідний для того, щоб проект був успішним. Мінімізація витрат також є одним із головних завдань під час ведення бізнесу. Але будь-яка економія має бути раціональною, а не лише економною.

Недостатньо висококваліфікований та невисокооплачуваний персонал принесе менший результат у продажах. Менш якісний, але дешевший товар принесе не такий бажаний прибуток. При плануванні бізнесу необхідно розглянути всі сторони розвитку процесу.

При отриманні статусу підприємця одночасно надається статус платника податків, відповідно до законодавства України. Платник податків одразу наділяється правами та обов’язками передбаченими Податковим Кодексом України та іншими Законодавчими актами. Незалежно від форм власності, необхідно здійснити податкове планування для того, щоб розуміти, в якому ключі можна і потрібно працювати, виконуючи всі законні вимоги і не забувати отримувати прибуток.

Податкова мінімізація– це планування законних дій платника, спрямоване на зниження витрат пов’язаних із сплатою податків. Ніхто не повинен сплачувати податків більше, ніж належить, відповідно до законодавства. Перед початком роботи необхідно побудувати систему, в якій будуть враховані всі тонкощі та варіативність оподаткування. Податкове планування поділяється на стратегічне та поточне.

Найголовніша частина економії в бізнесі – це мінімізація штрафних санкцій. Важливо так побудувати систему оподаткування, щоб дотриматися балансу між раціональним дотриманням законодавства та досягнення поставлених завдань. Немає сенсу займатися бізнес-проектом, якщо згодом під час проведення перевірки буде застосовано фінансові, адміністративні санкції чи кримінальну відповідальність. Прибуток, який заробив незаконними методами, підприємець буде втрачено.

Система штрафних санкцій дуже серйозна. Навіщо було займатися всім бізнес-процесом, якщо є ризик втратити отриманий результат. Варіант, що це станеться з кимось іншим, але не з цим бізнесом. не працює.

Для побудови схеми роботи підприємець може звернутись до кваліфікованих спеціалістів за розробкою стратегічного податкового планування. Необхідно опрацювати та врахувати всі аспекти податкового законодавства, щоб грамотно їх застосовувати на практиці. Для цього потрібне досконале та глибоке знання Законів.

Які питання виникають під час податкового планування?

  • Визначити систему оподаткування
  • Необхідність набуття статусу платника ПДВ
  • Правила роботи на території України
  • Особливості у сфері ЗЕД
  • Організація кадрового обліку
  • Можливість роботи з різними суб’єктами господарювання без податкових наслідків
  • Критерії визначення статусу платника
  • Застосування податкових різниць

Надалі на кожному етапі ведення господарської діяльності необхідно не втратити отримані поради, постійно підтримувати знання та актуалізацію в режимі реального часу. Для цього потрібне поточне податкове планування. В цьому випадку необхідний грамотний спеціаліст, який відповідає за ведення бухгалтерського та податкового обліку або кваліфікована команда в особі аутсорсиногової компанії. Економія на бухгалтері призведе до підвищеного коефіцієнта оплати штрафних санкцій до бюджету.

У разі якщо компанія потребує штатного бухгалтера та відділу бухгалтерії через специфіку діяльності, ми рекомендуємо проводити регулярний внутрішній аудит бухгалтерського та податкового обліку. З метою не звинуватити штатного бухгалтера, а допомогти вийти зі складних ситуацій, підказати законні шляхи та зберегти прибуток засновника. Через те, що професія бухгалтер гостро потребує постійного та регулярного підвищення кваліфікації, необхідно вкладати у спеціаліста та перевіряти його професійний рівень. Передбачені різні етапи навчання: вебінари, корпоративне навчання. Також можна проводити регулярне тестування бухгалтера та/або періодично відправляти його на курси підвищення кваліфікації.

Всі знати неможливо – тому стороння грамотна експертна думка допоможе знизити ризики ведення бізнесу та не допустити проведення угоди з важкими податковими наслідками.