Ольга Жукова: «Робота, яка приносить радість»

/
DSC_6273(1)

У світі є лише кілька, але дуже важливих речей, які ми не можемо обирати. До них відносяться наша історична епоха і країна, в якій ми народилися, наші батьки, події раннього дитинства. Все інше в житті так чи інакше залежить від нашого вибору. І одним з найбільш відповідальних, що визначають нашу долю, є вибір професії. Але далеко не завжди він є єдино правильним.

Як часто обставини змушують людей докорінно змінювати своє життя, знаходити шляхи самореалізації в зовсім іншій сфері, ніж та, на яку вони були націлені раніше, і, незважаючи ні на що, ставати господарями своєї долі … Ці зміни вимагають цілеспрямованості, волі, величезних фізичних і духовних зусиль. Перемагають тільки ті, хто не сходить з дистанції й вперто йде вперед.

З консерваторії – в бухгалтерію

Ольга Жукова народилася в Одесі в родині військового. У дитинстві проявила здібності до музики, була прийнята в середню спеціалізовану музичну школу імені П. С. Столярського. Навчалася з інтересом і робила успіхи в навчанні. З юних років брала участь в концертах, виїжджала з виступами в Польщу, Литву, Британію … Після закінчення школи вступила до Одеської консерваторії, в клас професора А. Харченко, успішно закінчила цей вуз і … Тверезо оцінивши умови, в яких живуть професіонали-музиканти, Ольга прийшла до висновку, що, залишаючись в професії, у неї не буде можливості втілити всі свої мрії.

У пошуках нової спеціальності вибір Ольги припав на професію бухгалтера. Сталося це не випадково. По-перше, бухгалтером в минулому була її мати, і загальне уявлення про цю роботу Жукова О. мала. По-друге, хобі – домашня бухгалтерія, в якій облік і контроль вкрай необхідні. По-третє, хотілося в новій роботі поєднувати можливість кар’єрного росту, самореалізацію і гідний рівень життя. Зрозуміти до кінця все багатогранні сторони професії бухгалтера їй допомогли посидючість, висока працездатність і бажання підкорити олімп бухгалтерського обліку. Ольга з головою поринула у вивчення нової професії, в цьому їй допомогли міжнародні освітні програми, в яких можна було отримати міцну економічну базу, навчитися застосовувати свої знання на практиці та ділитися отриманими знаннями зі своїми колегами.

Навчитися самій і навчити інших

– Мистецтво бухгалтерії – це мистецтво використання даних для відображення і контролю доходів, витрат підприємства і фінансового результату компанії, – говорить Ольга. – Бухгалтерський облік – це не суха наука, з рутинними операціями, це «симфонія бізнесу». Від професіонала бухгалтера залежить багато на підприємстві: «увертюра» побудова системи оподаткування та бухгалтерського обліку, «основна частина» – щоденна робота з замовниками, постачальниками, співробітниками (динамічне розкриття діяльності підприємства) і «фінал» – підбивання підсумків, визначення прибутку. Точність ж його залежить від здатності бухгалтерів робити обґрунтовані рекомендації й давати грамотні поради.

На оволодіння мистецтвом бухгалтерії в Ольги пішло чимало часу. Вона здобула другу вищу освіту в Одеському національному економічному університеті, кілька років пропрацювала головним бухгалтером в одеській філії донецької компанії й придбала тут чималий практичний досвід. Поряд з цим виникло бажання викладати. П’ять років О. Жукова викладала в приватному навчальному центрі, готуючи фахівців до роботи в бухгалтерії та, як завжди, поставилася до нової для себе педагогічної професії з максимальною самовіддачею. Заняття зі слухачами – це не тільки передача своїх знань, а й самовідновлення. Це глибоке вивчення законодавчої бази, передового досвіду, участь в різних семінарах-практикумах.

У якийсь момент Ольга Жукова зрозуміла, що для втілення всіх задумів і розвитку свого професіоналізму необхідно заснувати свою компанію. Вона назвала її «Бухгалтерський свiт».

Свій «Бухгалтерський світ»

– У Карела Чапека я знайшла такий афоризм: «Є кілька способів розбивати сади. Найкращий з них – доручити цю справу садівнику », – каже Ольга. – Дуже багато підприємств і організацій сьогодні потребують грамотних професійних бухгалтерських послуг, які часом не в змозі якісно виконати їх штатні співробітники. Ми готові прийти на допомогу. Більш того, ми готові взяти на повне обслуговування підприємство або фірму і «вести їх». Така практика поширена в багатьох країнах світу. На жаль, наш власник поки не звик до такого формату, хоча він передбачає не тільки професіоналізм у розв’язання всіх питань бухгалтерського обслуговування, а й реальну економію коштів.

Формат наших послуг залежить від бажання замовника. Ми пропонуємо консультування діючих фахівців, власників бізнесу, повний бухгалтерський супровід, підтримку бізнесу при проходженні перевірок, впровадження та побудову облікової системи на підприємстві. Суть нашої роботи така: ми вирішуємо всі завдання з бухгалтерського супроводу, оптимізації податкових виплат і ведення фінансової звітності. Ми робимо так, що процес сплати податків, створення бухгалтерських документів і здачі всієї необхідної звітності займає у наших клієнтів мінімум коштів і сил. Сьогодні ми успішно «ведемо» понад двадцять підприємств різних форм власності та напрямків господарської діяльності та готові забезпечити якісне обслуговування і більшої їх кількості. Якщо ви власник бізнесу, якому важливо отримання доходів, зниження витрат і грамотне управління власним часом, то ви – наш клієнт.

Не залишила Ольга Жукова і педагогічну роботу. Її навчальний центр «Бухгалтерський свiт» працює в декількох напрямках, які мають яскраво виражене практичне застосування. Наприклад, курс для початківців – перший крок у світ бухгалтерії, курс для тих, хто вже працює бухгалтером, але поки не може стати головбухом. Або напрямок для керівників, які хочуть розбиратися в документальній базі, добре розбиратися в роботі бухгалтерії та контролювати своїх підлеглих. Тут можна опанувати міжнародні стандарти фінансової звітності та багато іншого. Курси в навчальному центрі «Бухгалтерський свiт» тривають від півтора до двох з половиною місяців. Заняття проходять як в груповій формі, так і індивідуально. Заняття проводять високопрофесійні фахівці, серед яких і сама Ольга Володимирівна.

– На власному досвіді та в процесі педагогічної роботи я переконалася, що в професії бухгалтера себе може знайти будь-яка людина, незалежно від віку і першої освіти, – впевнена Ольга. – Наша професія по-справжньому творча. Якщо бухгалтер в злагоді з цифрами, то за сухою документацією і звітністю він здатний побачити цікаву картину ведення бізнесу: адже все господарські операції компанії проходять через його руки. Бухгалтер має інформацію, він тримає руку на пульсі змін нашого законодавства, своєю чергою керівництво прислухається до грамотного фахівця. В наш час, коли малий бізнес розвивається, бухгалтер може знайти будь-який варіант зайнятості. У всі часи попит на фахівців в цій галузі завжди був високим. У будь-якому віці бухгалтера з радістю приймуть на роботу, тому що досвід в цій сфері цінується, як ніде. Бухгалтер двадцять першого століття – це фахівець, який постійно підвищує свою кваліфікацію. Ми розробляємо різні програми, адаптуємо їх під вимоги сучасності. Одним з нових наших напрямків є вебінари. Формат даного навчання дуже зручний, дозволяє фахівцеві не відриваючись від роботи, домашніх справ прослухати підготовлений структурований матеріал, рекомендації фахівців, що, безумовно, полегшує роботу та економить кошти. Бухгалтер – професія комунікабельна. Він, як правило, щодня спілкується з великою кількістю людей. Це виробляє впевненість в собі, вміння наполягати на своєму і знаходити правильний підхід до кожного з клієнтів.

Розмовляючи з Ольгою Володимирівною, я не переставав дивуватися її працездатності та вмінню раціонально використовувати кожну годину.

– Практично весь час я витрачаю на роботу, вона займає 95 відсотків мого життя, – каже Ольга. – Але це не означає, що я не знаходжу часу, щоб приділити увагу синові. А іноді – правда, дуже рідко – і собі. Ось нещодавно побувала на Занзібарі, зустріла там своє тридцяти триріччя… А далі – робота, робота, робота … Робота, яка, крім матеріальної стабільності, приносить мені радість.

Довідка:

Жукова Ольга Володимирівна

Експерт-консультант з питань бухгалтерського обліку та оподаткування, член Української асоціації сертифікованих бухгалтерів і аудиторів (УАСБА).

Освіта – ОНЕУ, обліково-економічний факультет, спеціальність – облік і аудит.

Має успішний досвід проведення вебінарів, семінарів, програм підвищення кваліфікації бухгалтерів.

Сертифікати:

АССА DipIFR (2015)

Сертифікований бухгалтер-практик: Certified Accounting Practitioner (САР) (2011)

Дипломований внутрішній аудитор: Dip Audit IFA: (The Institute of Financial Accountants) (2012)

Куди звертатися:

м. Одеса,

вул. Базарна, 71,

корп. 3, оф. 2

buhsvit.com.ua

Тел.: (048) 701-75-78

http://odessamedia.net/persona/olga-gukova-rabota-kotoraya-prinosit-radost/