Як знайти роботу бухгалтера без досвіду?

/

Кожна людина мріє займатися улюбленою справою, яка приноситиме задоволення, радість, фінансову винагороду. Визначитися одразу з вибором професії виходить далеко не в кожного. Змінюється світогляд, смаки, реалії та соціально-побутові питання, тому і зміна професії є не таким вже й рідкісним явищем у будь-якому віці на будь-якому етапі життєвого шляху.

Професія бухгалтер має переваги і недоліки. Для того, щоб займатися цією роботою, необхідно ознайомитися з її специфікою. Багато залежить від характеру людини, складу розуму і здібностей. За активного способу життя важко буде проводити всі робочі дні за столом – отже, той, хто хоче переміщатися в режимі нон-стоп, ця робота не підійде. При постійному бажанні комунікувати потрібно розуміти, що комунікація в бухгалтерській роботі присутня, але це не техніка продажів, не спілкування з клієнтами, скоріше це спілкування з контролюючими органами та начальством. Якщо вашими якостями є педантизм, уважність, скрупульозність, посидючість і здатність до постійного сприйняття інформації – можна розпочинати навчання цієї професії.

Перед тим як отримати бажану роботу потрібно набратися знань і досвіду. Знання Ви могли отримати в університеті, але це все одно теорія. Якщо ж Ваша освіта була від початку орієнтована на іншу професію, не варто впадати у відчай, вектор свого життя можна змінити в будь-яку хвилину.  Це замкнене коло – без досвіду не беруть на роботу, і досвід не отримати без роботи – потрібно подолати.

Розглянемо орієнтовний алгоритм дій, для отримання бажаної роботи, без належного досвіду.

Крок 1: необхідно набратися знань.

Для того, щоб щось отримати необхідні вкладення. У вашому випадку це буде освіта. Почніть із курсів бухгалтерського обліку. Підберіть для себе навчальний центр і зручний для Вас спосіб навчання: очні заняття або дистанційний формат.

Для дистанційного навчання необхідно бути впевненим у самоконтролі та вмінні організувати свій процес отримання знань. Такий формат зручний – якщо у Вас немає фізичної можливості бути присутнім на заняттях через особисті проблеми або територіальну нестиковку. У всіх інших випадках ми рекомендуємо очне навчання. Це дисциплінує, зобов’яже не пропускати заняття, підлаштувати свій графік під розклад курсів, допоможе обмінятися думкою і знаннями з іншими слухачами. Поцікавтеся, чи дадуть Вам сертифікат про закінчення і що там буде вказано. Ознайомтеся з програмою – детально, наскільки вона актуалізована, відповідно до поточного законодавства.

За можливості не відкладайте навчання на осінь, зиму або на потім. Якщо Ви прийняли рішення приступити – дійте.

Крок 2. Складання резюме та пошук вакансій.

Наступний крок вашого внеску в майбутню роботу це пошук її – роботу помічника бухгалтера. Очікувати відразу, що всі компанії Вашого регіону чекають саме на Вас, не варто. Вам доведеться братися за будь-яку роботу, щоб зрушити це з точки. Можливо вона буде недостатньо оплачувана.  Для складання резюме можна ознайомитися з резюме інших претендентів. Не потрібно писати не існуючий досвід роботи, це буде відразу видно, коли Ви приступите. Обдурити роботодавця або головного бухгалтера не вдасться. Від прочитаних статей і отриманої інформації в інтернеті – досвіду не додасться. Доповніть резюме своїми особистими якостями, це те, на що звертатиме увагу Ваш майбутній керівник, а допомогти набути знань він зможе вже в процесі спільної роботи.

Одна з найважливіших рис – це здатність до навчання. Під час відпрацювання нових навичок, продемонструвавши один або два рази, Ви вже будете виконувати постійне завдання, що полегшить роботу Вашого керівника. Або ж ускладнить – якщо одне й те саме доведеться пояснювати багаторазово.

Крок 3. Вихід на роботу помічником бухгалтера.

Під час проходження співбесіди зверніть увагу на компанію та Ваші майбутні обов’язки. Співбесіда – це необхідність визначити не тільки чи підходите Ви, а й чи підходять Вам умови роботи, колектив, професійні обов’язки. Будьте готові до того, що пошук можливо займе якийсь час. Якщо у Вашому оточенні є знайомі головні бухгалтери, було б непогано влаштуватися до них у помічники з метою набратися досвіду, навіть якщо винагорода поки що не відповідатиме Вашим очікуванням. Що більше Ви виконуватимете поставлених завдань – то легше буде згодом знайти омріяну роботу.

Якщо умови роботи прийнятні – не поспішайте змінювати роботу. Потрібно “відсидітися” і обрости знаннями. Досвід приходить із часом. Праця і самоосвіта – це основні складові роботи бухгалтера. Будьте готові після важкого робочого дня, сідати за читання нормативної літератури або періодики.

На питання – скільки мені знадобиться часу для того, щоб я став бухгалтером, можна відповісти однозначно – поставте це питання собі через 5 років роботи, і Ви зрозумієте, що воно все ще буде актуальним. 🙂